06 Mar
grawerowanie laserem

Uniwersalne grawerowanie laserem

Grawerowanie stało się bardzo popularnym sposobem na personalizację przedmiotów w ostatnich latach. Coraz częściej ludzie grawerują bardzo różne przedmioty by nadać im pewne cechy osobiste, które mają nadać im odpowiedniego charakteru własnościowego, po prostu w celu podkreślenia walorów estetycznych, lub w celach reklamowych.

Co możemy grawerować laserem

grawerowanie laseremPosiadamy bardzo różnorodne gusta w kwestii najróżniejszych przedmiotów, dlatego też bezpieczne są grawerunki bardzo minimalistyczne i dyskretne, które doskonale podkreślają walory estetyczne danego przedmiotu, lub nadają mu charakteru reklamowego. To ta druga opcja jest coraz bardziej popularna i korzysta z niej coraz większa ilość firm chcących odpowiednio się rozreklamować na terenie swojego miasta. Prawdopodobnie najpopularniejszym przedmiotem grawerowanym w tym celu są różnego rodzaju długopisy, które na wszelakich wydarzeniach rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Jest to przedmiot użytkowy, który zawsze się przyda i nigdy nie mamy go dość, dlatego też każdy bez zastanowienia zabierze jeden ze sobą, aby mieć w razie czego czym pisać. Najczęściej są one także zupełnie darmowe, a bardzo lubimy rzeczy za które nie musimy płacić, a tym bardziej w momencie, gdy są one użytkowe i będą nam służyć przez dłuższy okres czasu jako bardzo użyteczny przedmiot, który może przydać się w wielu momentach.

grawerowanie laseremIstnieje wiele sposobów na wykonanie napisów na przedmiotach reklamowych, jednak grawerowanie laserem w Łodzi jest tam najbardziej popularne. Jest to nowoczesna metoda dostępna na rynku już od wielu lat i sprawdzająca się niesamowicie dobrze, dlatego tez warto o niej wspomnieć. Jest ona znacznie bezpieczniejsza niż tradycyjne, grawerowanie mechaniczne, które wiąże się zawsze z ryzykiem uszkodzenia takiego przedmiotu podczas jego wykonywania, a szczególnie jeśli jest on wykonany z tworzywa sztucznego, drewna, lub z materiałów kruchych. Podczas grawerowania mechanicznego istnieje ryzyko ukruszenia, ale także powstania licznych zarysowań, co jest już nieodwracalne po fakcie. Laser działa ze względu na swoją wysoką temperaturę i skupioną wiązkę, dlatego też nie narusza bezpośrednio struktury takiego materiału, lecz usuwa ją z górny i natychmiastowo.

Dlatego też wykorzystywany jest do grawerowania praktycznie wszystkiego. Dobranie odpowiedniej mocy gwarantuje, że nie uszkodzi on materiału, a taki grawer będzie dokładniejszy niż w przypadku takiego, wykonanego przez człowieka, gdyż wykonuje go komputer względem projektu. Pozwala to także na masową produkcje co sprawdza się chociażby w celach reklamowych.