12 Lip
torby bawełniane

Różne rodzaje toreb reklamowych

Torby to świetne gadżety reklamowe. Można je zamówić w każdym mieście, jak również przez internet, jedna sztuka potrafi kosztować od kilku groszy do kilku złotych, a na każdej z nich można wykonać bardzo ciekawy nadruk marketingowy.

Torby materiałowe – wysoka trwałość i wygoda

torby bawełnianeTorby nie zajmują dużo miejsca, są łatwe w transporcie oraz lekkie. Można je wykorzystać w ramach prezentów firmowych na targach wystawienniczych razem z kubkami i smyczami, czy do ładnego opakowania podarunków dla kontrahentów. Do wyboru mamy trzy główne rodzaje toreb. Mogą to być torebki foliowe, papierowe lub materiałowe. Opcja pierwsza jest zdecydowanie najtańsza. Torebka foliowa jest cieniutka, łatwo się składa, mocniejsza nie powinna się gnieść, a przy tym jest odporna na działanie wody. Wyróżniamy cienkie torebki do pakowania jakie znamy ze sklepów spożywczych (białawe, mające jedynie logo sklepu), jak i mocniejsze, grubsze torebki (nieprzeźroczyste, często mające obustronny nadruk reklamowy, spotykane często w aptekach). Ich wadą może być to, że można je przerwać, jak również pod dużym ciężarem uchwyty mogą się odkształcać, a nawet pękać. Drugi rodzaj toreb to torebki papierowe. One również mają kilka odmian.

torba bawełnianaMogą to być torebki z papieru poddanego recyklingowi, torebki standardowe lub ekskluzywne, usztywniane. Uchwyty mogą być wykonane ze sznurka, ozdobnej wstążeczki, czy też być częścią torebki (uchwyt w postaci wyciętego otworu). Dzięki temu takie torebki reklamowe można spotkać zarówno w sklepach odzieżowych, jak i w luksusowych sklepach jubilerskich. Torebki papierowe również są korzystne pod względem ceny, ale często są wykorzystywane tylko jeden raz, nie są odporne na działanie wody i mogą się przerywać. Trzeci omawiany rodzaj prezentuje nam producent materiałowych toreb reklamowych. Tutaj torby wykonywane są głównie z bawełny lub z lnu. Standardowo są one białe, materiał może być także barwiony. Takie torby nie są tanie (w porównaniu do foliowych i papierowych), jednak są najmocniejsze i najtrwalsze. Są wygodne w użytkowaniu, mają długie uchwyty, można je prać, zdecydowanie nie jest to torba jednorazowa. Torby bawełniane wybierane są przez firmy, które stawiają na jakość. Można je wykorzystywać na targach branżowych, festiwalach kulturalnych, czy do promocji miasta.

Torby reklamowe powinny być wybierane pod kątem estetyki i trwałości, a w drugiej kolejności ze względu na koszty wykonania. Warto wybierać takich producentów, którzy oferują również możliwość wykonania nadruku na torbach, dzięki czemu nie trzeba do tego szukać nowej firmy.