05 Kwi
tworzenie logo dla firm

Profesjonalne logo dla firmy

Podstawą identyfikacji wizualnej firmy jest jej logo. Dzięki dobremu projektowi, przedsiębiorstwo może stać się rozpoznawalne, co z pewnością wpłynie na sukces. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby wyróżniać się na tle konkurencji, powinniśmy zadbać o profesjonalne logo. Jego stworzenie warto powierzyć profesjonalistom.

Tworzenie logo w dobrej cenie

tworzenie logo dla firmJeżeli wybraliśmy już grafika, który stworzy dla nas ten element identyfikacji wizualnej, powinniśmy dobrze przygotować się do rozmowy z nim. Profesjonalny grafik będzie chciał jak najlepiej poznać nasze oczekiwania, dlatego musimy dobrze opisać, czego wymagamy. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że nasz pomysł zostanie w dobry sposób, kreatywnie przeniesiony na ekran komputera. Projekt wykonuje się zawsze w technice wektorowej. To ona bowiem umożliwia skalowanie logo, zmniejszanie czy powiększanie, bez żadnego wpływu na jakość. Dzięki temu możemy wykorzystać logo także w materiałach firmowych – na papierze, kopertach czy na wizytówkach oraz ulotkach. Decydując się na taką usługę oferowaną przez profesjonalistów, możemy liczyć także na to, że otrzymamy logo w kilku najpopularniejszych formatach plików – między innymi w .JPG, .PNG czy .TIFF. Dzięki temu możemy też poddawać logo edycji – na przykład jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie go w jakimś plakacie czy w ulotkach reklamowych.

tworzenie logo dla firmZaletą korzystania z profesjonalnych usług jest też to, że otrzymujemy także księgę znaków, która zawiera wszystkie ważne informacje odnoszące się do wykorzystania takiego logo. Jest to więc znak podstawowy oraz jego negatyw, wybrana w projekcie logo typografia oraz kolorystyka, przedstawione zostają poszczególne proporcje. Księga znaków obejmuje też informacje o polu ochronnym, wielkości minimalnej skalowania. W przypadku wersji rozszerzonej, uzyskujemy także informacje o logo achromatycznym, wersjach dodatkowych, wykorzystaniu logo w wizytówkach, na papierze firmowym czy na kopercie i tak dalej. Posiadając takie dane, można bez problemu stworzyć spójny wizerunek wizualny swojej firmy. Decydując się na profesjonalne tworzenie logo dla firm, warto zwracać uwagę na to, czy czasem dane przedsiębiorstwo nie oferuje jakichś pakietów promocyjnych – być może jeśli kupimy u nich projekt logo, to z rabatem dostaniemy projekt wizytówki?

Z pewnością i tak powinniśmy wykonać wszystkie materiały w jednej firmie, aby mieć pewność ich spójności ze sobą oraz równie wysokiej jakości każdego poszczególnego elementu. Dlatego warto zwracać uwagę na promocje oferowane przez takie firmy.