30 Mar
oklejanie samochodów

Oklejanie samochodów – charakterystyka

Oklejanie samochodów to popularna usługa po jaką sięgają firmy z Poznania i nie tylko. Przy wykorzystaniu specjalnych folii można sprawić, że auto firmowe stanie się mobilną reklamą działalności. Do wyboru mamy kilka rodzajów folii, jak również kilka rodzajów oklejania ich.

Oklejanie samochodów osobowych i dostawczych

oklejanie samochodówZacznijmy od tego jak folię można naklejać na samochód. Mamy tutaj dwie strategie. Pierwsza z nich to oklejanie całego samochodu, druga z nich to oklejanie częściowe z motywami. Opcja pierwsza jest na pewno bardziej kosztowna, bo okleja się większą powierzchnię. Projekt musi być doskonale dopasowany do kształtu samochodu, co bywa problematyczne. Reklama jest jednak bardziej widoczna niż mniejsze motywy. Druga opcja jest tańsza i również pozwala na wykonanie oklejania na każdej stronie pojazdu. Z boku z tyłu samochodów ciężarowych można wykonać grafiki z logo firmy, a na szybie tylnej samochodu osobowego można nakleić telefony kontaktowe i adres restauracji realizującej dowozy. Takie motywy wykonywane są przy pomocy folii monomerycznej, czyli takiej którą można okleić także cały pojazd. Taka folia nadaje się i to krótkoterminowych i do długoterminowych zastosowań.

oklejanie samochodówMożna ją jednak stosować tylko na płaskie powierzchnie. Zaletą jest jej niska cena. Najczęściej stosuje się ją na małe samochody dostawcze. Nieco lepsza jest folia polimerowa. Jest trwalsza niż monomeryczna, a przy tym można ją lepiej uformować. Jeszcze lepsza jest folia wylewana. Jest najdroższa, ale najtrwalsza i można ją stosować na każdą powierzchnię, również tę nierówną. Nadaje się najlepiej jeśli chodzi o oklejanie samochodów reklamą w Poznaniu. Szczególnie polecana jest na całościowe oklejanie aut osobowych. Ostatnim rodzajem folii jest folia one way vision. Stosowana jest ona najczęściej w pojazdach komunikacji miejskiej. Jest to materiał przypominający w strukturze gęstą siatkę. Z jednej strony jest ona zadrukowana i ją widzimy na zewnątrz autobusu czy tramwaju. Z drugiej strony jest ona czarna, jednak widać przez nią to co jest za oknem. Dzięki temu nie zasłania ona widoku pasażerom pojazdów, tak jakby to było z innymi rodzajami folii. Warto wspomnieć o tym, ze oklejaniem folii zajmują się profesjonalne firmy reklamowe, a sam proces nakładania, jak i zdejmowania folii jest skomplikowany.

Jakakolwiek folia musi być nakładana na przygotowaną powierzchnię, nie może być pod nią bąbelków powietrza. Zdejmowanie folii jest możliwe, jednak zajmuje to trochę czasu i samodzielnie tego się nie wykona. Lepiej jest zainwestować w dobrą usługę oklejania, która odbędzie się bez błędów.