25 Lis
kasetony z dibondu

Kaseton jako jedna z form reklamy zewnętrznej

Reklamy wizualne dzielą się przede wszystkim na te zewnętrzne i wewnętrzne. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa dobiera się inne rodzaje instalacji. W przypadku kasetonów jest to nieco ułatwione. Produkt przeznaczony jest głównie do użytku zewnętrznego, choć bezproblemowo można go umieścić również wewnątrz budynku.

Kasetony z dibondu lub plexi

kasetony z dibonduTo instalacja, która skutecznie przyciąga uwagę przechodniów i przejezdnych nawet z dalekiej odległości, dzięki zastosowanej technologii oświetleniowej. Proces tworzenia kasetonu polega przede wszystkim na dopasowaniu go do indywidualnych preferencji zamawiającego. Ten może między innymi wybrać kształt produktu, jego wielkość, kolor, wzory, które mają się na nim znajdować, a także sposób montażu. Wyróżnić można kasetony okrągłe, kwadratowe, prostokątne bądź te w formie rombu. Wielkość instalacji zależna jest od rozmiarów budynku oraz tego, czy ma on zostać zamontowany wewnątrz, czy na zewnątrz. Im bardziej skomplikowany wzór, tym zalecane jest skorzystanie z większych rozmiarów kasetonów.

kasetony z dibonduSam kolor instalacji w dużej mierze zależny jest od wybranego oświetlenia. Najczęściej wykorzystuje się technologię LED, która oprócz wysokiego natężenia, zapewnia także energooszczędność. Dla przedsiębiorców, którzy mają włączone kasetony całodobowo to sporo zaoszczędzonych wydatków. Wybór materiału, z którego wykonany jest produkt, również należy do zamawiającego, choć najczęściej przedsiębiorcy opierają swoją decyzję na poradach producentów. Jest wiele rodzajów tworzyw, z których produkuje się tego typu reklamy, w tym między innymi plexi, fronty frezowane, czy tkaniny winylowe. Niektórzy decydują się również wybrać kasetony z dibondu. Przed zaprojektowaniem reklamy, warto uwzględnić, czy ma być ona jednostronna, czy dwustronna. Jeżeli instalacja zostanie zamontowana na ścianie budynku, nie ma konieczności, by wzór był wykonany z obu stron. W przypadku prostopadłego montażu warto wybrać formę dwustronną. W kaseton reklamowy powinien zainwestować każdy przedsiębiorca, który prowadzi swój lokal usługowy. Widoczna z daleka instalacja z pewnością przyciągnie zainteresowanych. Ciekawie wykonane podświetlenie, jak i sam wzór znacząco podniesie renomę przedsiębiorstwa.

Koszt wyprodukowania tego typu instalacji jest niewielki, a sam czas oczekiwania bardzo krótki. Warto skontaktować się z producentem reklam zewnętrznych, który zawsze doradzi i podpowie w sprawach związanych z wybranym materiałem, wielkością kasetonu, czy jego późniejszym umieszczeniem przed lokalem.