28 Paź
projektowanie wizytówek

Jak szybko i tanio można zaprojektować wizytówki?

Promocja firmy w dzisiejszych czasach to podstawa. A jednym z podstawowych sposobów na stworzenie pozytywnego wizerunku firmy jak i na zapadniecie w pamięć potencjalnych klientów są wizytówki.

Projektowanie wizytówek i ich wydruk

projektowanie wizytówekO tyle rozwiązanie proste, co niezwykle skuteczne. W jaki sposób można zatem stworzyć tanie i profesjonalne wizytówki. Po pierwsze należy mieć świadomość tego, że obecnie profesjonalne wizytówki możemy przy odpowiednich środkach wykonać nawet na własna rękę. W takim wypadku potrzebny jest program do wizytówek i dobra drukarka. Profesjonalne programy pozwalają na stworzenie wielu wariantów graficznych przy wykorzystaniu dostępnych czcionek i kolorów. Dostępne w programie tła zwykle można dodatkowo modyfikować, aby dostosować je do własnych potrzeb. Nie mniej profesjonalne projektowanie wizytówek to nie jedyny aspekt związany z ich profesjonalnym wyglądem. Istotny tu jest także sposób w jaki zostały wydrukowane. O ile odpowiednia drukarka zapewnia dobre walory estetyczne, to jednak w warunkach domowych nie zawsze mamy dostęp do odpowiedniego rodzaju papieru, zwykle ma on zbyt mała gramaturę, jak i nie mamy możliwości odpowiedniego zabezpieczenia wizytówek poprzez iż zalakierowanie czy zafoliowania. Jednak na początek dobrze wykonane wizytówki w warunkach domowych powinny wystarczyć. Innym rozwiązaniem jest stworzenie własnego projektu wizytówki przy wykorzystaniu programu do wizytówek, a natomiast jeżeli chodzi o kwestie ich wydruku to zlecenie tego drukarni.

projektowanie wizytówekObecnie wiele drukarni posiada w swojej ofercie tak zwane wizytówki online, czyli możliwość zamówienia wizytówek za pośrednictwem strony internetowej, w praktycznie dowolnym nakładzie. Ponadto taka strona umożliwia zwykle wgranie własnego projektu, przy określeniu dodatkowych warunków takich jak kształt wizytówki, rodzaj papieru i druku w jakim ma zostać wykonana i co ważne to w jaki sposób ma zostać ona zabezpieczona. Nie mniej jeśli nie chcemy sami wykonywać projektu wizytówki, za pomocą kreatora wizytówek umieszczonego na stronie drukarni, możemy wybrać jeden z udostępnionych przez drukarnie wzorów lub też zlecić wykonanie pełnego projektu na indywidualne zlecenie. Kreator wizytówek pozwala nam na złożenie pełnego zamówienie dowolnie skonfigurowanej wizytówki. Nie mniej należy pamiętać, że zwykle najlepiej prezentują się wizytówki drukowane na papierze o dość wysokiej gramaturze.

Ponadto podstawowa zasada, jeśli chodzi o projektowanie wizytówek brzmi im mniej tym lepiej. Dlatego zarówno grafika jak i treści zamieszczone na wizytówce powinny być okrojone do absolutnego minimum.