14 Paź
przypinki

Fotomagnesy, przypinki i fotokubki – co trzeba wiedzieć?

Coraz częściej drukarnie mają szeroką ofertę produktową, dzięki czemu przyciągają do siebie klientów zarówno indywidualnych, jak i firmowych. Ci pierwsi szukają pomysłu na prezent czy oryginalne dodatki i dekoracje, natomiast przedsiębiorcy szukają miejsca, gdzie mogą zakupić gadżety do promocji swojej działalności.

Jak wyglądają przypinki?

przypinkiJednak zanim się zdecydujemy na takie produkty to powinniśmy wiedzieć o nich parę rzeczy. Przede wszystkim musimy wiedzieć czym się kierować przy wyborze takich gadżetów. Zacznijmy od najmniejszych z nich czyli od przypinek. Przypinki są to małe gadżety najczęściej używane przez osoby młode. One lubią przypinać takie przypinki to swoich piórników czy toreb. Taka przypinka ma małą powierzchnię, więc nie nadaje się do większych reklam. Jednak ich wykonanie jest bardzo tanie i zapłacimy grosze za kilkaset sztuk. W dodatku są one wykonane z metalu, więc są trwałe i grafika z nich nie będzie schodzić. Przejdźmy do kolejnego gadżetu jakim są fotomagnesy. Jak sama nazwa wskazuje są to magnesy z naszym zdjęciem. Zajmuje ono całą powierzchnię magnesu, choć możemy zostawić sobie przestrzeń na ozdobną ramkę. Takie magnesy muszą być oczywiście odpowiednio większe, niż przeciętne magnesy jakie stosujemy na swoich lodówkach, w końcu zdjęcie musi być widoczne. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, jaką metodą zdjęcie będzie nakładane na magnes, oraz na to, czy nie posiada ono zbyt wielu detali. Najlepiej jest wybrać zdjęcie jednej osoby, czy z jednym obiektem, bo mamy pewność, ze na magnesie wszystko będzie widoczne. Podobnie rzecz się ma, jeśli chodzi o kubek ze zdjęciem. Tam również mamy niewielką powierzchnię, więc zdjęcie powinno być względnie proste. Najczęściej jest to zdjęcie pionowe umieszczane na jednej ściance przy uchu kubka. Pozostała część kubka pozostaje biała, więc dobrze by było, żeby fotografia nie zlewała się z tłem. Należy pamiętać o tym, że różne drukarnie podchodzą do kubków ze zdjęciem w różny sposób. Jedne oferują własne kubki, a do innych trzeba przynieść własny. Warto sprawdzić jakość takiego kubka przez podjęciem decyzji o zakupie. Magnes zawsze będzie tak samo przyczepny, jednak kubek może być wykonany z lepszego lub gorszego materiału, w dodatku jego lakier może mieć różną jakość, tak samo jak nadruk.

Nadruk powinien być dobrze zabezpieczony, żeby szybko nie zaczął znikać z kubka. Najczęściej nie można go myć w zmywarce, a jedynie ręcznie. Dlatego też pamiętajmy, że jeśli planujemy zakup gadżetów w drukarni to najważniejszymi rzeczami jest dobra jakość materiału i nadruku.

Tekst został napisany przy pomocy: cyfrowypress.pl