24 Paź

Druk książek oraz inne standardowe i nietypowe usługi

Drukarnia nie jest jedynie miejscem, gdzie możemy sobie wydrukować kilka czarno-białych kartek. Obecnie takie zwykłe wydruki nie są zbyt dochodowe. W zwykłym punkcie ksero wykonamy odbitki już za kilka groszy za sztukę.

Druk książek to oficjalna sprawa

druk książekNawet jeśli koszty wykonania tej usługi nie są wysokie, to i tak zarobek nie jest wysoki. Dlatego też drukarnia coraz częściej zaczyna oferować nie tylko standardowe usługi, ale również nietypowe. Omówmy pokrótce jakie są to usługi. Jeśli chodzi o standardowe działania drukarni to są to wydruki, kserokopie i skanowanie dokumentów. Ponadto, ważne jest też laminowanie, na przykład legitymacji czy innych dokumentów, co zabezpiecza je przed zniszczeniem. W okresie letnim popularne jest oprawianie prac, ponieważ wtedy do obrony przystępują studenci, a ich prace muszą się dobrze prezentować. Drukarnia chętnie też wykonuje zlecenia dla firm. Najczęściej jest to druk katalogów reklamowych dla ich klientów, czy też potrzebne na targi. Taki katalog jest tani w wydrukowaniu, a na pewno będzie robił lepsze wrażenie niż zwykły plik kartek. Również druk folderów może przybierać obecnie atrakcyjne formy, zatem przedsiębiorcy chętnie sięgają po taką formę taniej reklamy swojej działalności.

druk książekPrzejdźmy zatem do mniej standardowych usług, jakie może oferować nam drukarnia w Krakowie. Z pewnością będzie to wykonywanie różnego rodzaju gadżetów reklamowych. Są to zarówno małe rzeczy, takie jak długopisy czy smycze na klucze, jak również większe rzeczy, takie jak koszulki firmowe czy kubki ze zdjęciami i grafikami. To także dobre gadżety prezentowe. Z pewnością każdy się ucieszy kiedy dostanie spersonalizowany prezent na swoje urodziny, rocznicę czy święta Bożego Narodzenia. Pojawiają się nowe technologie, gdzie czemu takie kubki mogą być ,,magiczne” (zmieniają swoją grafikę pod wpływem ciepła), a koszulki się nie zniszczą i spokojnie można je prać w pralce. Jeśli chodzi o wydruki oficjalne to coraz częściej wykonuje się druk książek w mieście kraków. Mogą to być książki pokazujące historię i rozwój firmy, miasta czy szkoły. Jest to coś więcej, niż zwykły katalog. Można tam umieścić o wiele więcej informacji, a forma książki nadaje temu elegancki i oficjalnego wymiaru.

W Krakowie na pewno znajdziemy tez drukarnie wykonujące mniej popularne usługi, na przykład wydruk naklejek, introligatorstwo, grawerowanie czy tłoczenie na gorąco. Nie jest to coś, czego często poszukujemy, jednak przez to ceny takich usług mogą być wyższe. Ważne jest to, żeby znaleźć najbardziej profesjonalną drukarnię.