01 Cze
dj na imprezy firmowe

Dj na imprezę firmową – czy to dobry pomysł

Imprezy firmowe można podzielić na kilka rodzajów. Pierwszy podział to imprezy dla pracowników (głównie imprezy integracyjne) oraz imprezy dla klientów biznesowych (często łączone z konferencjami).

Dj i oryginalne utwory

dj na imprezy firmoweSą imprezy bardziej rozrywkowe, muzyczne i te bardziej poważne, do rozmów. Jednak bez względu z jaką imprezą mamy do czynienia to trzeba zadbać o kilka stałych elementów. Jest to dobre miejsce, oświetlenie i nagłośnienie imprezy, zapewnienie dobrego jedzenia, a także wygodnych miejsc siedzących. Również na żadnej zabawie nie może zabraknąć rozrywek. Na imprezach tanecznych będzie ich więcej, niż na tych statecznych, jednak zawsze musi ,,coś być”. Dobrą opcją jest dj na imprezy firmowe. Dobra muzyka zawsze jest w cenie. Zatrudnienie dj’a ma wiele korzyści. Jest to jedna osoba, a nie zespół, więc znalezienie dla niego dobrego miejsca nie jest trudne, nawet jeśli impreza organizowana jest w siedzibie firmy. Dj nie posiada też dużej ilości sprzętu, bo wystarcza mu jego konsola. Zapłacimy mu także mniej niż kilkuosobowemu zespołowi. Dodatkowo dj często odpowiada za efekty laserowe, czy świetlne na imprezie, co dodatkowo ją uatrakcyjnia.

dj na imprezy firmoweDj puszcza oryginalne utwory, a nie covery, dzięki czemu muzyka będzie doskonale rozpoznawalna przez każdego, piosenki będą dobrze wykonane i łatwiej jest dj-owi dopasować je do imprezy. Na początku trzeba gości rozruszać, więc muzyka będzie szybsza i bardziej taneczna, kiedy goście opadną z sił to piosenki będą spokojniejsze, dobre do odpoczynku. Jeśli jest to impreza do rozmów to utwory będą także spokojniejsze, bardziej w stylu jazzu, czy delikatnego popu niż rocka. Na imprezie tanecznej będą zatem szybsze, bardziej skoczne utwory, przy której można dobrze się bawić. Gatunek jak i wykonawcy mogą być wcześniej ustaleni z dj-em przed imprezą, jak również można artyście zostawić dowolność wyboru. Dobry dj będzie grał muzykę od lat 60 do współczesnych, będzie dobrze dopasowywał klimat muzyki do klimatu imprezy i do energii tłumu. Zdecydowanie zatrudnienie dj-a na imprezę firmową jest dobrym pomysłem. Przy małych kosztach i nakładach na zaplecze techniczne można uzyskać profesjonalną obsługę dźwiękową, która zadowoli każdego. Warto wspomnieć także o tym, że dj-a łatwo jest także znaleźć, ponieważ wielu z nich na stałe pracuje w różnych klubach, czy też gra na weselach i urodzinach.

Można zatem zweryfikować jego umiejętności, posłuchać jak gra wcześniej (na imprezie czy obejrzeć film wideo) i wybrać takiego, którego gust muzyczny nam najbardziej odpowiada.