26 Sty
logo reklamowe 3D

Jak stworzyć ciekawe logo swojej firmy?

Logo stanowi indywidualny symbol graficzny danego przedsiębiorstwa. Nie da się ukryć, że stworzenie go w sposób profesjonalny i oryginalny ma kluczowe znaczenie w postrzeganiu firmy. Sama grafika nie stanowi jednak odpowiedniej formy reklamy zewnętrznej, gdyż umieszczana jest ona głównie na stronach internetowych czy dokumentach.

Zachwycające logo 3D

logo reklamowe 3DZnacznie lepszym rozwiązaniem jest urozmaicenie loga podświetleniem, które będzie przykuwało uwagę klientów nawet z dalszej odległości. W jaki sposób to wykonać? Droga do stworzenia interesującego logotypu jest bardzo krótka i wbrew pozorom niezbyt skomplikowana. Bardzo często przechodząc lub przejeżdżając nieopodal niektórych przedsiębiorstw, można zauważyć, że nazwa ich firmy oraz logo są podświetlane. Spojrzenie na tego typu formę reklamy daje wyraźny znak, że inni, potencjalni klienci i partnerzy również są w stanie zauważyć budynek firmy, a to oznacza, że inwestycja się opłaciła. Jak powstają tego typu instalacje? Przede wszystkim należy skontaktować się z zakładem odpowiedzialnym za projektowanie i produkcję reklam świetlnych.

logo reklamowe 3DZazwyczaj w ofercie takiego przedsiębiorstwa znajduje się tworzenie liter podświetlanych, logotypów, neonów, kasetonów czy innych instalacji. Konsultant wytłumaczy, gdzie przesłać swoją propozycję grafiki oraz na czym się wzorować – jeżeli właściciel nie posiada własnego projektu, wówczas logo tworzy projektant według wizji klienta. Po zaakceptowaniu projektu i wyprodukowaniu instalacji montuje się w niej moduły energooszczędne (aby ograniczyć wydatki związane z utrzymaniem reklamy do minimum), a następnie umieszcza na elewacji budynku. Właściciel może zdalnie kontrolować logo, zwiększając lub obniżając natężenie światła, a w niektórych przypadkach również zmieniając kolor światła. Takie formy wypromowania swojej firmy warto stosować zarówno w małych, jak i dużych miastach. Ciekawe propozycje instalacji można znaleźć, chociażby w stolicy. Każde logo reklamowe 3D z Warszawy jest inne, a przez to nieustannie zachwyca. Logotyp 3D nie musi być tworzony przez specjalnie zatrudnionego grafika. Cały projekt realizowany jest przez przedsiębiorstwo odpowiedzialne za produkcję reklamy świetlnej.

Doświadczeni projektanci w kilka chwil są w stanie stworzyć unikatowy wzór instalacji, który w pełni wpisze się w profil działalności zakładu. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby podesłać własny projekt. O szczegółach współpracy z pewnością poinformują osoby odpowiedzialne za tworzenie reklam – warto się z nimi skontaktować.

25 Lis
kasetony z dibondu

Kaseton jako jedna z form reklamy zewnętrznej

Reklamy wizualne dzielą się przede wszystkim na te zewnętrzne i wewnętrzne. W zależności od potrzeb przedsiębiorstwa dobiera się inne rodzaje instalacji. W przypadku kasetonów jest to nieco ułatwione. Produkt przeznaczony jest głównie do użytku zewnętrznego, choć bezproblemowo można go umieścić również wewnątrz budynku.

Kasetony z dibondu lub plexi

kasetony z dibonduTo instalacja, która skutecznie przyciąga uwagę przechodniów i przejezdnych nawet z dalekiej odległości, dzięki zastosowanej technologii oświetleniowej. Proces tworzenia kasetonu polega przede wszystkim na dopasowaniu go do indywidualnych preferencji zamawiającego. Ten może między innymi wybrać kształt produktu, jego wielkość, kolor, wzory, które mają się na nim znajdować, a także sposób montażu. Wyróżnić można kasetony okrągłe, kwadratowe, prostokątne bądź te w formie rombu. Wielkość instalacji zależna jest od rozmiarów budynku oraz tego, czy ma on zostać zamontowany wewnątrz, czy na zewnątrz. Im bardziej skomplikowany wzór, tym zalecane jest skorzystanie z większych rozmiarów kasetonów.

kasetony z dibonduSam kolor instalacji w dużej mierze zależny jest od wybranego oświetlenia. Najczęściej wykorzystuje się technologię LED, która oprócz wysokiego natężenia, zapewnia także energooszczędność. Dla przedsiębiorców, którzy mają włączone kasetony całodobowo to sporo zaoszczędzonych wydatków. Wybór materiału, z którego wykonany jest produkt, również należy do zamawiającego, choć najczęściej przedsiębiorcy opierają swoją decyzję na poradach producentów. Jest wiele rodzajów tworzyw, z których produkuje się tego typu reklamy, w tym między innymi plexi, fronty frezowane, czy tkaniny winylowe. Niektórzy decydują się również wybrać kasetony z dibondu. Przed zaprojektowaniem reklamy, warto uwzględnić, czy ma być ona jednostronna, czy dwustronna. Jeżeli instalacja zostanie zamontowana na ścianie budynku, nie ma konieczności, by wzór był wykonany z obu stron. W przypadku prostopadłego montażu warto wybrać formę dwustronną. W kaseton reklamowy powinien zainwestować każdy przedsiębiorca, który prowadzi swój lokal usługowy. Widoczna z daleka instalacja z pewnością przyciągnie zainteresowanych. Ciekawie wykonane podświetlenie, jak i sam wzór znacząco podniesie renomę przedsiębiorstwa.

Koszt wyprodukowania tego typu instalacji jest niewielki, a sam czas oczekiwania bardzo krótki. Warto skontaktować się z producentem reklam zewnętrznych, który zawsze doradzi i podpowie w sprawach związanych z wybranym materiałem, wielkością kasetonu, czy jego późniejszym umieszczeniem przed lokalem.

05 Cze

Na czym polega aromamarketing?

W krajach takich jak USA, Australia czy Japonia aromamarketing jest wykorzystywany od dawna, ale w Polsce to w miarę nowe zjawisko. Korzystanie z tego rozwiązania jest proste i niskobudżetowe, a mimo to przynosi świetne rezultaty. Inwestując w taki marketing niewielki budżet, marki mogą w znaczący sposób zwiększyć swoje dochody. Jest to odmiana marketingu sensorycznego, dzięki której podwyższa się sprzedaż danych usług.

Aromamarketing – zalety

Marketing zapachowy działa na ludzką podświadomość, wywołuje uczucia i wyzwala dane skojarzenia. Większość osób przechodząc obok piekarni, czując zapach świeżych wypieków, ma ochotę na to, by skusić się na zrobienie w niej zakupów. Jeżeli na dodatek podczas zakupów zdarzy się coś miłego, np. ktoś spotka swojego przyjaciela, te kilka odczuć zostanie powiązane w jedno, przyjemne wspomnienie. Na tej zasadzie działa właśnie marketing zapachowy. Na rynku istnieją specjalne firmy, które zajmują się dystrybucją dyfuzorów roztaczających odpowiednio dobrane zapachy do sklepów i marek. Nuty zapachowe są starannie dobierane i są zależne od działalności danej firmy. Do barów i restauracji dobiera się zapachy kojarzące się z wonią świeżego jedzenia, ziół czy kawy. Do ekskluzywnych sklepów, sprzedających produkty z najwyższej półki, dobiera się zapachy oparte o woń mocnych perfum, np. tych o dominującej nucie piżma. Badania naukowe ukazują, że stosowanie aromamarketingu zwiększa zainteresowanie klienta, a czas przebywania w danym miejscu się wydłuża. Nie tylko w sklepach, czy innych lokalach usługowych, korzysta się z tego rodzaju marketingu.

Aromamarketing stosuje się także wewnątrz prywatnych firm. Badania potwierdzają, że pracownicy stają się bardziej produktywni i skupieni na swojej pracy. Tam wybiera się jednak lżejsze zapachy, tak by nie były one zbyt uciążliwe dla pracowników. Marketing zapachowy działa na sensorykę i podświadomość człowieka. Gdy produkty sklepy odzieżowego pachną mocnym perfum, kupujący podświadomie powiąże produkt z czymś luksusowym. Gdy na przestrzeni kasyna czy baru roztoczy się zapach jedzenia, każdy z klientów będzie bardziej skory do zamówienia tam drobnych przekąsek, dzięki czemu nie tylko wyda w tym miejscu więcej pieniędzy, ale również spędzi tam więcej czasu. Aromat powinien być dobrany do miejsca jednorazowo i niezmiennie mu przypisany. Dane nuty zapachowe powinny się kojarzyć z konkretnym miejscem. Wiele marek zamawia dla siebie odpowiednie „logo zapachowe”. Jest to aromat przypisany danej marce, skomponowany przez ekspertów wedle indywidualnych potrzeb. Zaprojektowana woń powinna być jedyna w swoim rodzaju, tak by nie można było jej podrobić.

Marketing zapachowy to nowość na polskim rynku, ale obecnie powstaje coraz więcej firm zajmujących się komponowaniem zapachów dla poszczególnych firm i marek. Warto wybrać markę, która przed wprowadzeniem danego aromatu, wykona ogólne badaniach na klientach.

23 Mar
prowadzenie linkedin - konto firmowe

Konto firmowe LinkedIn – jak powinno wyglądać?

Jak wszyscy doskonale wiemy, media społecznościowe to dzisiaj bardzo potężne narzędzie do budowania wizerunku. W XXI wieku każdy chce się dobrze zaprezentować na różnego rodzaju portalach. Podobnie jest w przypadku firm. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że ma to w tym przypadku jeszcze większe znaczenie, ponieważ dobrze poprowadzone konto w mediach społecznościowych może w znacznym stopniu wpłynąć na przyszłość firmy. To jej współczesna wizytówka.

Profil na portalu LinkedIn

prowadzenie linkedin - konto firmoweAby firma była dobrze postrzegana przez potencjalnych klientów oraz ogólnie przez środowisko, także partnerów biznesowych. Warto więc zadbać o dobry wizerunek firmy w sieci. Biorąc pod uwagę najpopularniejsze portale społecznościowe, najlepszym miejscem, aby wypromować biznes lub markę jest portal LinkedIn. W przeciwieństwie do innych, tutaj użytkownikami jest konkretna grupa ludzi. Strona powstała, aby zrzeszać ludzi, którzy są aktywni zawodowo. Można się tu komunikować z ludźmi ze swojej firmy, branży lub wręcz przeciwnie – poznawać osoby wykonujące zupełnie odległe zawody. Wiele osób szuka też pracy na LinkedIn. Warto także powiedzieć, że konto mogą założyć nie tylko pracownicy, można również stworzyć konto poświęcone przedsiębiorstwo.

prowadzenie linkedin - konto firmoweJak powinno wyglądać prowadzenie LinkedIn – konto firmowe? Słowem klucz powinien być profesjonalizm. Prywatne konto na portalu społecznościowym może mieć swobodny charakter, z kolei konto firmowe musi być bardziej przemyślane. Trzeba szczególną uwagę zwrócić na treść, na to co jest na nim umieszczane. I nie chodzi tu jedynie o warstwę słowną, ale również o aspekty wizualne. Jednym z najważniejszych elementów jest logo. Powinno być ono takie same, jakie widnieje na przykład na dokumentach. Spójność wizerunkowa odgrywa tu kluczową rolę. Drugim ważnym elementem graficznym jest zdjęcie w tle. W tym przypadku nie musi to być logo, aby profil nieco urozmaicić warto ustawić tu grafikę, która celnie oddaje charakter działalności firmy. Ciekawym pomysłem będzie na przykład motto lub wizerunek siedziby przedsiębiorstwa. Najważniejszą jednak kwestią są profesjonalne treści, dlatego warto publikować fachowe posty oraz artykuły związane z branżą.

Dzięki temu wizerunek firmy stanie się jeszcze bardziej profesjonalny, a także dotrze do większej liczby osób. Wiele firm zleca prowadzenie konta firmowego na LinkedIn agencjom, które są w tym specjalistami, warto to rozwiązanie rozważyć, ponieważ istnieje większa pewność, że osiągniemy swój cel. Współcześnie, dobrze prowadzony profil zwiększa szanse na sukces.

14 Mar

Różnorodne rodzaje banerów reklamowych

Jeśli firma zamierza się zaprezentować szerszemu gronu odbiorcy, warto zainwestować w stosowne gadżety. Przydadzą się one nie tylko w trakcie działalności stacjonarnej. Mogą okazać się pomocne także wtedy, kiedy działalność przedsiębiorstwa wymaga wyjazdów np. na targi czy szkolenia. Może to być rozwiązanie w szczególności przydatne, jeśli prowadzi się biznes na uboczu.

Banery z dobrym nadrukiem

banery reklamowePosiadając wyrazisty szyld, szybciej zachęci się potencjalnych klientów do skorzystania z usług. Jeśli chodzi o sam wydruk to na rynku działa bardzo wiele firm, które zajmują się dystrybucją takich materiałów. Znalezienie ich w większych aglomeracjach nie powinno stanowić problemu. Można zamówić banery reklamowe ze Szczecina czy innego miasta i cieszyć się wysokogatunkowym wydrukiem nawet w ciągu 48 godzin. Wszystko zależy od tego, na co umówimy się z dostawcą gadżetów. Może on dostarczyć wielu, różnych rozwiązań. Do najpopularniejszych zalicza się rozwieszany materiał z nadrukowanymi informacjami. Jest on niezwykle wytrzymały, nadruk nie traci na jakości nawet podczas występowania skrajnych temperatur. Ponadto, bardzo często ustawia się potykacz, który stoi na chodniku czy ulicy przed lokalem usługowym. Jest on najczęściej w formie tablicy. Jeśli firma działa na wyjazdach, warto zainwestować w systemy roll up. To pionowe wydruki, które prezentują się estetycznie przy stoiskach czy na konferencjach.

banery reklamoweDzięki temu, uczestnicy wydarzenia będą mieli więcej okazji do zaznajomienia się z logotypem firmy czy charakterem realizowanych usług. Dobrym rozwiązaniem jest także przeznaczenie budżetu na plakaty. Można je rozwiesić w bardzo wielu miejscach takich jak witryna lokalu, słupy ogłoszeniowe czy tablice osiedlowe. Są one przydatne zwłaszcza, jeśli promuje się jakieś konkretne wydarzenie organizowane przez firmę np. akcję zniżkową z okazji jakiegoś święta. Jeśli chodzi o gadżety, praktyczną możliwością wypromowania firmy jest także naklejenie baneru na samochód. Auto oklejone w taki sposób, nawet jeśli będzie stało poza godzinami pracy, będzie świetnym nośnikiem. Możliwości, jeśli chodzi o outdoorową promocję firmy jest naprawdę wiele. Można wykorzystać kilka sposobów i sprawdzić, który z nich daje najlepsze efekty dla prowadzonego przez nas biznesu.

Jest to uzależnione od wielu czynników takich jak chociażby ruch na ulicy, przy której mieści się siedziba firmy. Jeśli jest mały, należy zainwestować w rozwiązania, które od razu przyciągną wzrok przechodzących czy przejeżdżających drogą osób. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo, że nie przejdą one obojętnie obok danego miejsca.

12 Paź

Interesujące gadżety reklamowe

Powiedzenie, że reklama jest dźwignią handlu jest niezwykle trafione i funkcjonuje już od wielu lat. Niektórzy zastanawiają się, w jaki sposób zwrócić uwagę na swoją firmę i jakie działania podjąć, żeby zwiększyć sprzedaż i poszerzyć grono klientów. Nad skutecznością reklam pracują marketingowcy, z których usług można skorzystać, kiedy nie jest się zdecydowanym na żadną formę reklamy.

Gadżet reklamowy zwraca uwagę klienta

tanie gadżety reklamoweNiektórzy właściciele firm próbują różnych sposób na zwrócenie uwagi odbiorców. Obecnie można zdecydować się na różne formy reklamy. Skuteczne mogą być na przykład tanie gadżety reklamowe w Lubinie, które można dopasować indywidualnie na życzenie klienta. Dlatego jeżeli chcemy powiększyć zasięgi, możemy skorzystać z oryginalnych metod reklamy. Reklama w postaci ulotki, folderu, czy broszury może być dobrze przyjęta, jednak jej zapamiętywanie będzie z pewnością mniejsze niż w przypadku reklamy kreatywnej. Elementy reklamowe z logiem naszej firmy z pewnością będą zauważone. Można zdecydować się na przykład na torby reklamowe. Jeżeli klient będzie przemieszczał się z torbą w dłoni, ktoś inny może zauważyć znak firmowy i go zapamiętać. Poza tym można stworzyć funkcjonalne gadżety reklamowe, które będą często używane przez klienta. Takie podstawowe produkty to na przykład długopisy reklamowe z naszym logo, breloczek do kluczy, czy kubek. Pendrive z nazwą marki z pewnością będzie pożądanym dodatkiem.

tanie gadżety reklamoweObecnie wybór reklam jest bardzo szeroki, dlatego też możemy wykonać nawet unikalne projekty takie jak puzzle firmowe, power banki, czy pokrowce na telefon. Zwróćmy uwagę, że większość z tych gadżetów to przedmioty, które człowiek zabiera ze sobą do pracy, szkoły, czy w inne miejsce publiczne. Nie bez powodu wybiera się właśnie takie produkty. Reklama skłania klienta do kupna. W reklamie występuje prosty schemat. Świadomość pobudza zainteresowanie, po którym następuje chęć posiadania. W konsekwencji przechodzi się do działania, jakim jest dokonanie zakupu. Dzieje się tak dlatego, że gdy zauważa się u kogoś nazwy danej marki wyobrażamy sobie, że skoro ktoś korzysta z usług tej firmy, to na pewno nie jest to coś, co nie spełniałoby oczekiwań. W końcu ktoś z tego korzysta, więc myślimy, że musi to być zadowalające.

Mechanizmy reklamy dla wielu pozostaną tajemnicą, jednak nie można ukryć, że procesy analityczne i podświadomość mają spory wpływ na zdecydowanie się na dany zakup. Dlatego osoby, którym zależy na dotarciu do jak największej ilości klientów korzystają z oryginalnych firm reklamy w formie gadżetów, czy innych dodatków.

17 Lip
ulotki

Zmienić postrzeganie ulotki

Ulotka stanowi jeden z najprostszych i podstawowych materiałów związanych z tzw. content marketing, czyli marketingiem treści. Nasze nastawienie do nich bywa dość sceptyczne. Dlaczego tak jest? Jak powinna wyglądać dobra ulotka? Bierzemy pod lupę jedne z najpopularniejszych materiałów promocyjnych.

Ulotki przyciągające uwagi

ulotkiUlotka może stanowić istotny element na drodze do sukcesu i wysokich wyników sprzedaży jednakże co musimy zrobić, aby tak się stało? Jak sprawić, aby nawet ulotki znajdywane w skrzynce pocztowej przyciągnęły uwagę czytelnika? Celem dobrej reklamy jest przede wszystkim informowanie potencjalnego konsumenta rynku, przypominanie oraz nakłanianie do nabycia promowanego przez nas produktu. Funkcja informacyjna ma na celu nie tylko zaznajomienie nas z produktem, ale również sugerować jego nowe zastosowania, redukować obawy klienta a także budować pozycję firmy na rynku. Nakłanianie do zakupu poprzez stosowanie rozmaitych chwytów erystycznych i perswazji dąży do budowania świadomości marki oraz kreowanie atrybutów reklamowanego produktu, przez co bezpośrednio łączy się ona z funkcją przypominającą, która skłania do analizy nad tym, czy dana rzecz będzie nam potrzebna w najbliższej przyszłości.

ulotkiMając na uwadze przedstawione aspekty merytoryczne content marketingu możemy przystąpić do efektywnego zaplanowania naszej strategii marketingowej oraz zaprojektowania atrakcyjnej dla klienta ulotki. Aby zagwarantować sobie, że nasz folder nie trafi do kosza na śmieci, musimy przede wszystkim określić adresata i scharakteryzować profil potencjalnego klienta. To umożliwi nam skupienie się na tym, do kogo i w jaki sposób chcemy trafić, żeby uzyskać jak najwyższą efektywność w sprzedaży. Kolejną cechą dobrego projektu stanowi jego intrygująca, przyciągająca spojrzenie, zaskakująca forma. Dobrze jest stawiać na ograniczoną kolorystykę, wyrazistość oraz przejrzystość folderu. Ponadto warto rozważyć również jakość i formę naszej broszury rozważając np. nietuzinkowy kształt geometryczny czy dodawanie efektów specjalnych w trakcie realizacji procesów introligatorskich, takich jak np. wypukłe litery. Następną i niewątpliwie jedną z najistotniejszych kwestii determinujących sukces naszej strategii marketingowej z zastosowaniem rozwiązania z folderem czy ulotką jest tekst. Jak dobrze wiemy nadmiar informacji może wręcz odrzucać odbiorcę, dlatego dobrze jest krótko i zrozumiale zdefiniować treść ulotki w taki sposób, aby zaintrygować odbiorcę.

Tak przygotowane materiały promocyjne niewątpliwie będą stanowić silny element dobrej reklamy i pomogą uzyskać wysokie wyniki sprzedaży oraz kreować prestiżowy wizerunek naszej firmy. W razie wątpliwości warto mieć na uwadze możliwość skorzystania z pomocy doświadczonych fachowców, którzy pomogą stworzyć nam efektowne materiały promocyjne.

15 Lip

Działania public relations

Obecnie bez dobrej strategii public relations żadna firma nie ma co marzyć o sukcesie. Tylko dobre działania marketingowe sprawią, że utrzymamy świetny wizerunek firmy i będziemy mogli liczyć na zyski. Zatem jeżeli zależy nam na tym, aby nasze warszawskie przedsiębiorstwo stało się dobrze znane, warto zdecydować się na profesjonalnie prowadzone public relations w Warszawie.

PR a internet

public relations Takie agencje będą prowadzić dla nas działania marketingowe na różnych płaszczyznach. Po pierwsze, wykorzystają media tradycyjne. Profesjonaliści przygotowują listę mediów, z którymi można rozpocząć współpracę – i nawiązują z nimi kontakt. Dzięki temu w mediach dane przedsiębiorstwo staje się coraz bardziej znane. Wiąże się to z tym, że gdy tylko wypuścimy nowy produkt lub wprowadzimy nową usługę, nie obędzie się bez echa. Z pewnością określone medium na to zareaguje, powstaną odpowiednie artykuły. Oczywiście agencja PR dzięki kreatywności swoich copywriterów może stworzyć teksty sponsorowane na naprawdę wysokim poziomie. Dzięki kreatywnemu contentowi nikt nie będzie potrafił przejść obojętnie obok naszej firmy. Powinniśmy też wziąć pod uwagę takie firmy jak Pikseo, czyli specjalizujące się w SEO i marketingu internetowym.

public relations Agencje public relations z Warszawy dobrze wiedzą, że obecnie liczy się medium jakim jest internet. Dlatego oferują one usługi z zakresu social media oraz blogosfery. Zajmą się za nas kontaktem z tą społecznością, przedstawiając jej naszą firmę w jak najlepszym świetle. Ale aby móc oferować wysokiej jakości produkty lub usługi, musimy dysponować dobrą kadrą pracowniczą, która potrafi świetnie ze sobą współpracować i ma motywację do działania. Warszawskie agencje prowadzą zatem także PR wewnętrzny – organizują imprezy firmowe, integracyjne, wyjazdy, pikniki, które pozwalają pracownikom zintegrować się, dzięki czemu stają się oni o wiele bardziej zaangażowani w życie firmy. Planem awaryjnym jest PR kryzysowy, który zapobiega problematycznym sytuacjom, jakie zawsze mogą się pojawić, niezależnie od tego, na jakim poziomie znajduje się nasza firma. Oprócz tego do działań profesjonalnych warszawskich agencji public relations należy także ustalanie strategii PR korporacyjnego, PR konsumenckiego, a także CSR.

Agencja zajmuje się również organizowaniem konferencji, gali czy happeningów dla środowiska dziennikarskiego oraz biznesowego, dzięki czemu dana firma korzystająca z usług agencji może przedstawić się w naprawdę dobrym świetle. Podsumowując, agencje public relations prowadzą swoje działania na ogromnej liczbie płaszczyzn – dzięki czemu nasza firma może szybko zyskać renomę wśród konsumentów.

27 Cze

Grawerowanie przedmiotów użytkowych

W wielu przypadkach, chcemy nadać swoim przedmiotom bardziej personalnego wydźwięku by podkreślić ich przynależność do nas, a często także wartość sentymentalną. Wiązanie się z przedmiotami jest czymś kompletnie normalnym i nie powinno to nikogo dziwić.

Grawerowanie na dowolnym materiale

grawerowanieCzęsto jest to przejaw szacunku dla wartości sentymentalnej takiego przedmiotu, lub po prostu dla funduszy, jakie w niego zainwestowaliśmy. Mogą to być przedmioty wszelkiej maści, niezależnie od ich rozmiaru, czy też formy. Istnieje ich cały ogrom i wiązać możemy się zarówno z samochodem, jak i z długopisem. Dlatego też nic nas nie ogranicza, jednak często chcemy, aby taki przedmiot był dla nas bardziej spersonalizowany, dzięki czemu nasza więź będzie jeszcze silniejsza. Wygrawerowanie takiego elementu jest doskonałym rozwiązaniem, które pozwala na zapewnienie mu właśnie tego typu cech. Możemy na nim umieścić zarówno nasze inicjały, pełne imię i nazwisko, czy też ważny dla nas cytat. Możliwości są nieograniczone, tylko przestrzeń na przedmiocie jest. Grawerowanie jest możliwe w każdym materiale, dlatego też nie powinno być to kwestią, która nas martwi przy tego typu czynności. Można je wykonywać zarówno na metalu, drewnie, tworzywie sztucznym, jak i nawet we szkle. Dlatego też możliwości są praktycznie nieograniczone i możemy tworzyć zgodnie z naszą wyobraźnią.

grawerowanieTego typu przedmiot z grawerunkiem często jest także wykorzystywany jako pomysł na prezent, co sprawdza się raczej dobrze, jednak wymaga dobrego wykonania. Grawerowanie może być wykonane za pomocą różnych technik, które wykorzystuje się naprzemiennie i często zależnie od materiału. Przy metalu, najczęściej wykonuje się to tradycyjną, ręczną formę, gdzie wykorzystuje się rylce grawerskie, które doskonale żłobią w materiałach raczej twardych, gdyż przy tych miękkich, mogą uszkodzić ich strukturę. Grawer wykonany w ten sposób posiada charakterystyczne żłobienia, które dla wielu osób są bardzo estetyczną cechą grawerowania ręcznego. Zdecydowanie częściej używaną metodą w dzisiejszych czasach jest korzystanie z lasera, który może być wykorzystany przy każdym materiale i żadnego z nich nie uszkodzi. Odpowiednie zaprogramowanie maszyny jest tutaj kluczowe, gdyż decyduje o sile wiązki lasera, oraz intensywności wykonywanych przez niego prac.

Przy tej technice nie ma możliwości popełnienia błędu, gdyż maszyna zawsze dokładnie odwzorowuje wprowadzony do komputera projekt, dzięki czemu uzyskujemy dokładnie to, co stworzyliśmy w programie komputerowym. Jest to dokładna i bardzo bezpieczna dla przedmiotu metoda, dlatego też cieszy się dużym poparciem.

05 Kwi
tworzenie logo dla firm

Profesjonalne logo dla firmy

Podstawą identyfikacji wizualnej firmy jest jej logo. Dzięki dobremu projektowi, przedsiębiorstwo może stać się rozpoznawalne, co z pewnością wpłynie na sukces. Dlatego jeżeli zależy nam na tym, aby wyróżniać się na tle konkurencji, powinniśmy zadbać o profesjonalne logo. Jego stworzenie warto powierzyć profesjonalistom.

Tworzenie logo w dobrej cenie

tworzenie logo dla firmJeżeli wybraliśmy już grafika, który stworzy dla nas ten element identyfikacji wizualnej, powinniśmy dobrze przygotować się do rozmowy z nim. Profesjonalny grafik będzie chciał jak najlepiej poznać nasze oczekiwania, dlatego musimy dobrze opisać, czego wymagamy. Tylko w ten sposób zyskamy pewność, że nasz pomysł zostanie w dobry sposób, kreatywnie przeniesiony na ekran komputera. Projekt wykonuje się zawsze w technice wektorowej. To ona bowiem umożliwia skalowanie logo, zmniejszanie czy powiększanie, bez żadnego wpływu na jakość. Dzięki temu możemy wykorzystać logo także w materiałach firmowych – na papierze, kopertach czy na wizytówkach oraz ulotkach. Decydując się na taką usługę oferowaną przez profesjonalistów, możemy liczyć także na to, że otrzymamy logo w kilku najpopularniejszych formatach plików – między innymi w .JPG, .PNG czy .TIFF. Dzięki temu możemy też poddawać logo edycji – na przykład jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie go w jakimś plakacie czy w ulotkach reklamowych.

tworzenie logo dla firmZaletą korzystania z profesjonalnych usług jest też to, że otrzymujemy także księgę znaków, która zawiera wszystkie ważne informacje odnoszące się do wykorzystania takiego logo. Jest to więc znak podstawowy oraz jego negatyw, wybrana w projekcie logo typografia oraz kolorystyka, przedstawione zostają poszczególne proporcje. Księga znaków obejmuje też informacje o polu ochronnym, wielkości minimalnej skalowania. W przypadku wersji rozszerzonej, uzyskujemy także informacje o logo achromatycznym, wersjach dodatkowych, wykorzystaniu logo w wizytówkach, na papierze firmowym czy na kopercie i tak dalej. Posiadając takie dane, można bez problemu stworzyć spójny wizerunek wizualny swojej firmy. Decydując się na profesjonalne tworzenie logo dla firm, warto zwracać uwagę na to, czy czasem dane przedsiębiorstwo nie oferuje jakichś pakietów promocyjnych – być może jeśli kupimy u nich projekt logo, to z rabatem dostaniemy projekt wizytówki?

Z pewnością i tak powinniśmy wykonać wszystkie materiały w jednej firmie, aby mieć pewność ich spójności ze sobą oraz równie wysokiej jakości każdego poszczególnego elementu. Dlatego warto zwracać uwagę na promocje oferowane przez takie firmy.